• Żywioł: powietrze
  • Kolor: błękit nieba, fiolet
  • Ciało: podudzie

Znak zodiaku: WODNIK

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Wodniki nie cierpią narzuconych im zasad i utartych schematów. Wciąż poszukują nowych doświadczeń, lubią planować i w marzeniach organizować sobie przyszłość. Zamiast tkwić w tym, co sprawdzone, wybiegają myślą w przyszłość. Zazwyczaj są wyrozumiałe i niewiele rzeczy jest w stanie je zdziwić. Pomimo otwartego umysłu, często ciężko je przekonać do zmiany poglądów. Uparcie stoją przy swoim, nawet gdy ewidentnie nie mają racji. Towarzyskie i życzliwe, Wodniki to osoby, na których można polegać. Mają silną potrzebę niezależności, co czasem utrudnia im wejście w związek.

Główne zalety

Wodniki cenią swobodę i oryginalność, przez co dążą do samowystarczalności i wolności. To myśliciele, którzy wyprzedzają swoją epokę. Potrafią obiektywnie ocenić sytuację i zdystansować się od emocji.

Główne wady

Z powodu silnej potrzeby “bycia innym” od reszty Wodniki czasem stają się dziwakami, których nie rozumie otoczenie. Czasem ich bunt jest na pokaz i nie wynika z niego nic konstruktywnego. Ich niezależność i indywidualizm mogą być traktowane jako oschłość i chłód.

Kobieta

Indywidualistka o nietypowych pomysłach, która łatwo nawiązuje przyjaźnie, ale raczej nie odnajduje się w poważnych związkach.

Mężczyzna

Lekkoduch, który nie przywiązuje wagi do budowania trwałych więzi. Buntownik z wyboru, który kocha wolność.

Przyjazne znaki

Baran, Bliźnięta, Strzelec, Waga