• Żywioł: powietrze
  • Kolor: pastelowa zieleń, różowy, niebieski
  • Ciało: nerki, pęcherz moczowy

Znak zodiaku: WAGA

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Wagi cenią sobie balans i ład w otaczającym je świecie. W relacjach międzyludzkich dążą do zgody i bliskości, starają się za wszelką cenę unikać konfliktów. Z tego powodu często starają się być bezstronne, a nawet zdarza im się grać na dwa fronty stwarzając choć ułudę harmonii. Wagi nie lubią podejmować decyzji oraz nagminnie mają problem z zajęciem konkretnego stanowiska. Co charakterystyczne, mówi się też, że osoby spod Wagi zazwyczaj nie postrzegają ludzi, rzeczy czy sytuacji w kategoriach absolutnych, tylko w odniesieniu do czegoś. Na przykład nie mówią: “To był ładny dzień” tylko “Dzisiaj było ładniej niż wczoraj”.

Główne zalety

Wagi są kulturalne, zrównoważone, z naturą estety oraz wysublimowanym gustem. Szybko zjednują sobie uznanie innych, gdyż są grzeczne i troszczą się o to, by nikogo nie urazić.

Główne wady

Mają problemy z podejmowaniem decyzji i unikają odpowiedzialności za nie. Nie potrafią odnaleźć się w konfliktowych sytuacjach mając kłopot z zajęciem jednoznacznego stanowiska. Dążą do ugody za wszelką cenę, ponieważ tylko ona daje im poczucie bezpieczeństwa.

Kobieta

Eteryczna nimfa o nieposzlakowanej opinii. Ceniąca modę, sztukę i wszelkie wrażenia zmysłowe. Towarzyska i otwarta.

Mężczyzna

Pięknoduch o uroku chłopca. Elegancki i z klasą.

Przyjazne znaki

Bliźnięta, Lew, Strzelec, Wodnik