• Żywioł: ogień
  • Kolor:  turkusowy, oliwkowy
  • Ciało: biodra, uda

Znak zodiaku: STRZELEC

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Strzelce są znane są z miłości do przygód i wolności. Muszą być ciągle w ruchu, ponieważ rutyna jest ich najgorszym wrogiem. Nie przepuszczą żadnej okazji do rozwoju, nauki oraz poznawania nowych ludzi. Chcą wciąż doświadczać i odkrywać, a swoją energią potrafią zarażać innych. Ich luźne podejście do życia, szczerość oraz prostolinijność w wyrażaniu uczuć zjednują im tyleż samo wrogów, co przyjaciół. Mimo to Strzelce są zawsze otoczone winuszkiem przyjaciól, ponieważ nie można odmówić im poczucia sprawiedliwości, prawdy i moralności.

Główne zalety

Strzelce nie potrzebują bodźców z zewnątrz, aby się rozwijać - same dla siebie są katalizatorem zmian. Świetnie odnajdują się w zawodach kreatywnych, gdzie mogą wykazać się swoją pomysłowością.

Główne wady

Strzelce lubią się wywyższać i postrzegać siebie samych, jako eksperta od wszechrzeczy. Święcie wierzą w słuszność swoich wyborów, przez co mogą być postrzegane jako przemądrzałe i zadufane w sobie. Często zdarza im się pouczać innych.

Kobieta

Osoba aktywna, uprawiająca sporty, podróżująca. “Żywe srebro”, które wciąż potrzebuje nowych wrażeń. Szczera i bezpośrednia.

Mężczyzna

Strzelec jest radosny i energiczny, chętnie udziela rad oraz pomaga w potrzebie.

Przyjazne znaki

Baran, Lew, Waga, Wodnik