• Żywioł: woda
  • Kolor: złoty, purpurowy
  • Ciało: narządy płciowe, układ wydalniczy

Znak zodiaku: SKORPION

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Skorpiony zawsze wkładają w powierzone im zadania całe serce, a wszystko co robią musi być perfekcyjnie wykonane! To osoby zaangażowane, posiadające bardzo silną wolę. Zawsze wiedzą, czego chcą i potrafią znaleźć sposób, żeby osiągnąć swój cel. Skorpiony są cierpliwe, więc gdy trzeba mogą bardzo długo czekać na właściwy moment, by uzyskać to czego pragną. Mają tendencje do popadania w skrajności i obce są im stany pośrednie. Wszystko jest czarne albo białe - nie akceptują odcieni szarości. Nie lubią bylejakości i tandety. Z natury są obdarzone wytrzymałością psychiczną, która jest zarazem ich siłą i najgorszym przekleństwem.

Główne zalety

Skorpiony są odważne i nieustraszone. Nie boją się poruszać tematów przez innych omijanych. Lubią zgłębiać tajemnice, drążyć zakazane tematy, a nawet szukać przysłowiowej dziury w całym. Dzięki wewnętrznej sile potrafią się podnieść po najgorszej porażce.

Główne wady

Skorpiony to osoby pamiętliwe, które nie zapominają wyrządzonych im krzywd. Chętnie wykorzystają też okazję do zemsty. W dążeniu do wyznaczonych sobie celów potrafią być bezwzględne i nie liczyć się z poniesionymi konsekwencjami. Lubią kontrolować sytuację.

Kobieta

Temperamentna i konkretna. Lubi spiski i plotki. Typ tajemniczej uwodzicielki.

Mężczyzna

Bezkompromisowy zdobywca potrafiący porwać za sobą tłumy. Amant o wysokich wymaganiach, który kusi chłodną tajemniczością.

Przyjazne znaki

Koziorożec, Panna, Rak, Ryby