• Żywioł: woda
  • Kolor: niebieskozielony, liliowy
  • Ciało: stopy, układ limfatyczny

Znak zodiaku: RYBY

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Rybami łatwo kierować i są bardzo podatne na wpływy. Często sprawiają wrażenie pozbawionych siły przebicia i umiejętności walki o swoje sprawy. Świetnie odnajdują się w zawodach, gdzie mogą wyrażać emocje i wykorzystać swój wrodzony szósty zmysł np. jako lekarz lub nauczyciel. Są bardzo uczuciowe i delikatne. Mocno przejmują się nieszczęściem innych i zawsze chętnie wyciągają pomocną dłoń. Ciężko im przyjąć krytykę, ale zawsze są otwarte na zmiany. Rzeczywistość ich przeraża, dlatego lubią uciekać w marzenia albo nawet w nałogi.

Główne zalety

Dzięki wnikliwej obserwacji otoczenia Ryby mają niesamowitą zdolność przewidywania zdarzeń. Zawsze są gotowe do pomocy i poświęcenia, nawet kosztem własnych potrzeb. Posiadają olbrzymią wyobraźnie i artystyczne zdolności.

Główne wady

Ryby stale stawiają się w roli ofiary oraz lubią się umartwiać. Często zmieniają zdanie i trudno im określić swoje zdanie. Są tendencyjne i zdarza się im brak obiektywizmu. Ich podejście do życia dalekie jest od twardego stąpania po ziemi. Nie warto powierzać im odpowiedzialnych zadań. Nadwrażliwość i nieumiejętność radzenia sobie z emocjami własnymi i cudzymi może je popchnąć w kierunku używek.

Kobieta

Romantyczka oddana rodzinie i bliskim. Świetnie czuje się w roli pani domu. Zdolna do poświęceń, aż do zatracenia samej siebie.

Mężczyzna

Uczuciowy i rodzinny, dobry ojciec i opiekun. Lubi bujać w obłokach, ale ma tendencje do zmiennych nastrojów.

Przyjazne znaki

Byk, Koziorożec, Rak, Skorpion