• Żywioł: woda
  • Kolor: biały, żółty
  • Ciało: żołądek, układ pokarmowy

Znak zodiaku: RAK

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Raki wydają się lękliwe i potulne. Sprawiają wrażenie osób nie do końca odnajdujących się w świecie pełnym zagrożeń. Trudno im komuś zaufać, jednak kiedy już to zrobią mocno się przywiązują. Lubią żyć marzeniami, często kolekcjonują pamiątki, są osobami bardzo sentymentalnymi. Raki to osoby bardzo delikatne - łatwo je zranić i są bardzo pamiętliwe. Chociaż zazwyczaj na przykrości reagują wycofaniem się i ucieczką, to długo pamiętają o doznanej krzywdzie. Najlepiej czują się w znanym sobie towarzystwie, dlatego też starają się przywiązywać do siebie ludzi.

Główne zalety

Raki to osoby twórcze i kreatywne, które dzięki umiejętności abstrakcyjnego myślenia potrafią rozwiązywać nawet nietypowe problemy. Są empatyczne, uczuciowe i oddane.

Główne wady

Raki rzadko wychodzą z własną inicjatywą, choć nie z powodu braku zdania. Raki po prostu z natury są lękliwe i wolą nie wchodzić w stresujące sytuacje. Łatwo ulegają zmianom nastrojów, są humorzaste i pełne pretensji do świata. Raki niechętnie wychodzą poza swoją strefę komfortu, która daje mi poczucie bezpieczeństwa - to często je ogranicza i hamuje ich rozwój.

Kobieta

Eteryczna romantyczka, która żyje w świecie własnych wyobrażeń. Wymaga opieki, łatwo ją zranić.

Mężczyzna

Oddany i wierny partnerce. Typ opiekuna o wrażliwym sercu.

Przyjazne znaki

Byk, Panna, Ryby, Skorpion