• Żywioł: woda
  • Kolor: biały, żółty
  • Ciało: żołądek, układ pokarmowy

Znak zodiaku: RAK

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Raki mogą sprawiać wrażenie bojaźliwych i nieśmiałych. Czasem wręcz zachowują się tak, jakby cały świat stanowił dla nich zagrożenie. Bardzo silnie się przywiązują, zarówno do ludzi, jak i do rzeczy. Zdarza się, że gromadzą przedmioty z pozoru bezużyteczne ze względu na ich wartość sentymentalną i związane z nimi wspomnienia. Raki są niezwykle wrażliwe, także na własnym punkcie. Na urazy i przykrości zwykle reagują wycofaniem się i przeważnie unikają bezpośredniej konfrontacji. Chętnie otaczają się ludźmi, których starają się do siebie przywiązać przez okazywaną pomoc i opiekę, gdyż panicznie boją się opuszczenia.

Główne zalety

Raki mają wielką wyobraźnię i nieomylny instynkt prowadzący je do celu, choć często działają nie wprost. Potrafią wyczuwać myśli innych i reagować na nie. Są zdolne do przeżywania najgłębszych uczuć.

Główne wady

Raki bywają nieśmiałe i lękliwe. Bardzo podatne na zmiane nastrojów, mogą sprawiać wrażenie kapryśnych i nieprzewidywalnych. Problemem może być też brak samodzielności i kurczowe trzymanie się już poznanych, “oswojonych” sytuacji i wyobrażeń.

Kobieta

Jest czuła, romantyczna i delikatna, łatwo pada ofiarą złudzeń. Czasem typ kobiety-dziecka.

Mężczyzna

Uczuciowy i opiekuńczy, typ romantycznego wielbiciela bezgranicznie oddanego wybrance.

Przyjazne znaki

Ryby, Skorpion, Byk, Panna