• Żywioł: ziemia
  • Kolor: niebieski, beżowy, szary
  • Ciało: jelita

Znak zodiaku: PANNA

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Panny są bardzo uporządkowane. Z lekkością przychodzi im oddzielenie tego, co wartościowe od tego, co nie warte uwagi. Choć z pozoru są wybredne, to tak naprawdę jedynie bardzo ostrożnie podejmują decyzje. Muszą przeanalizować i mieć pewność, że to właściwy wybór. Bardzo istotne są dla nich kwestie zdrowia oraz dbałość o ciało. Także czystość w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa – higiena ciała, ład otoczenia, wysoka jakość żywności (preferują naturalną, nieprzetworzoną). Cenią też czyste motywy i intencje oraz klarowne sytuacje.

Główne zalety

Panny działają w sposób przemyślany i skierowany na osiągnięcie miarodajnych rezultatów. Są ostrożne, dokładne i mają rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia.

Główne wady

Zbytni krytycyzm łatwo może się przerodzić w drobiazgowość, pedanterię, a także w nietolerancję wobec słabości innych ludzi. Panny łatwo popadają w nerwice i maniactwa. Mają silną tendencję do nadmiernego racjonalizowania wszystkiego.

Kobieta

Reprezentuje typ idealnej pani domu, kobiety zorganizowanej i odpowiedzialnej. Chętnie udziela się w akcjach społecznych, gdzie może realizować się pomagając innym.

Mężczyzna

Pan Panna to natomiast schludny perfekcjonista o zacięciu naukowca-badacza lub zręcznego, dokładnego rzemieślnika. Majsterkowicz z niespotykaną cierpliwością do detali.

Przyjazne znaki

Byk, Koziorożec, Rak, Skorpion