• Żywioł: ogień
  • Kolor: pomarańczowy, złoty
  • Ciało: serce

Znak zodiaku: LEW

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Lew to bardzo energetyczny znak zodiaku. Ludzie urodzeni na przełomie lipca i sierpnia są pewni siebie oraz ambitni. To prawdziwi ekstrawertycy lubiący czasami wręcz grać na emocjach, jeśli tylko uznają to za konieczne. To gwiazdy, a oczy wszystkich dookoła powinny być skierowane na nich. Lew jest duszą towarzystwa, choć czasem ludzie postrzegają go jako zadufanego w sobie i aroganckiego. Wszystko co robią, robią na 100%. Lwy są niezmiernie silne, a ich poczynania charakteryzuje wielki idealizm. To wielcy myśliciele, którzy wolą myśleć i działać w sposób globalny zamiast koncentrować się na detalach.

Główne zalety

Lwy są pozytywnie nastawione do świata, otwarte oraz zawsze chętne do działania. Wierzą we własne możliwości i potrafią tą wiarą zarażać. Mają zdolności organizacyjne i przywódcze.

Główne wady

Lwy bywają zadufane w sobie i próżne. Trudno im odróżnić, co tak naprawdę jest wartościowe, a co powierzchowne i błahe. Są uzależnione od braw i poklasku innych - bez akceptacji otoczenia stają się zawistne i kłótliwe.

Kobieta

Elegancka dama ceniąca luksus i blichtr. Lwica lubi grać pierwsze skrzypce, jest dumna oraz wyniosła, ale pełna energii i życia.

Mężczyzna

Uwodziciel i kobieciarz. Pełen charyzmy macho, który zawsze otoczony jest wianuszkiem wielbicielek. Typ lekkoducha, któremu brak stałości w uczuciach.

Przyjazne znaki

Baran, Bliźnięta, Strzelec, Waga