• Żywioł: ziemia
  • Kolor: brązowy, czarny, granatowy
  • Ciało: kolana, skóra

Znak zodiaku: Koziorożec

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

CECHY CHARAKTERU Koziorożce twardo stąpają po ziemi, mają jasno wytyczone cele i na ogół są praktykami. Cenią zasady, regulaminy, lubią mieć poukładane życie i uciekają od spraw, z których nie ma konkretnego pożytku. Koziorożce to realiści, którzy wiedzą czego chcą i jak to zdobyć. Sens ich życiu nadaje działanie, ale tylko takie, które przynosi mierzalny efekt. Ich specjalność to także wytyczanie granic oraz występowanie w obronie reguł i zasad.

Główne zalety

Koziorożce nie boją się odpowiedzialności i zawsze są gotowe przyjąć nowe obowiązki – czasem nawet ponad siły. Cechuje je dojrzałość, solidność i sumienność. Dzięki temu Koziorożce to świetni pracownicy i zapaleni karierowicze. Potrafią planować, są praktyczne oraz obdarzone zdrowym rozsądkiem.

Główne wady

Pogoń za sukcesem może doprowadzić do zatracenia radości życia, a nawet do depresji. Koziorożce mocno przejmują się porażkami, łatwo się zniechęcają. Ich zimny rozsądek potrafi zabić najcieplejsze uczucia. Nie lubią wychodzić poza znane sobie schematy przez co często tracą szansę na rozwój.

Kobieta

Bizneswoman, która nie jednemu partnerowi namieszała w głowie. Poważna, ułożona i zdyscyplinowana.

Mężczyzna

Prawdziwy profesjonalista. Ucieka od uczuć, których nie rozumie i nad którymi nie potrafi panować. Godny zaufania, ale nieco chłodny.

Przyjazne znaki

Byk, Panna, Ryby, Skorpion