• Żywioł: ziemia
  • Kolor: zielony, niebieski
  • Ciało: szyja

Znak zodiaku: BYK

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Byki to osoby twardo stąpające po ziemi. Doceniają przyjemności sensualne, komfort oraz wygodę. Odbierają świat wszystkimi zmysłami i zawsze chętnie przyjmują nowości. Byki są też bardzo stałe i konsekwentne w swoich pasjach oraz celach. Kiedy już coś im przypadnie do gustu lub się do czegoś przyzwyczają, ciężko je nakłonić do zmiany zdania, dlatego też są znane ze swojego legendarnego uporu. Byki nie przepadają za zmianami, za to lubią posiadać - zarówno rzeczy materialne, jak i osoby: przyjaciół lub partnerów. Ta świadomość daje im poczucie bezpieczeństwa.

Główne zalety

Byki to osoby zdecydowane i uparte, które zawsze doprowadzają swoje zamierzenia do końca. Myślą w sposób praktyczny i rzeczowy. Doskonale odnajdują się w długotrwałych relacjach - wierne oraz stałe w uczuciach.

Główne wady

Bywają flegmatyczne i powolne. Pewna konserwatywność myślenia sprawia, że często są zamknięte na zmiany. Niechętnie podejmują ryzyko. Nierzadko mają problem z podejmowaniem decyzji z powodu problemu z odróżnieniem rzeczy ważniejszych od mniej ważnych.

Kobieta

Jest bardzo zmysłowa, o mocno zaakcentowanej cielesności. Estetka o sprecyzowanych poglądach i nieco zaborczym charakterze.

Mężczyzna

Prawdziwy “Pan na włościach” - typ biznesmena zapewniającego bezpieczeństwo materialne. Stały i wierny.

Przyjazne znaki

Koziorożec, Panna, Rak, Ryby