• Żywioł: powietrze
  • Kolor: żółty
  • Ciało: ramiona, ręce, narządy oddechowe

Znak zodiaku: Bliźnięta

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Bliźnięta lubią być w centrum zainteresowania - muszą wiedzieć wszystko i o wszystkich. Przez to często zdarza im się plotkować i knuć intrygi. Jednak dzięki swojemu sprytowi i inteligencji zawsze spadają na cztery łapy. Cenią intelektualne konwersacje w doborowym towarzystwie, ale szybko się nudzą, gdy nie otrzymują wystarczającej stymulacji dla swojego umysłu. Dzięki umiejętności oddzielenia emocji od rozumu potrafią być obiektywne, choć ich postawa może być odbierana jako chłodna, zdystansowana. Szybko się uczą, lecz cechuje je słomiany zapał, dlatego rzadko dochodzą do specjalizacji w jakimś kierunku. Bliźnięta nie potrafią się dłużej koncentrować na jednym zagadnieniu i wielokrotnie zmieniają zainteresowania.

Główne zalety

Wrodzona ciekawość Bliźniąt umożliwia im zdobycie wszechstronnej wiedzy. Działają racjonalnie, a ich decyzje są obiektywne i wyważone. Nie zaprzątają sobie głowy zbędnymi emocjami przez co bywają sarkastyczne i znane są z ciętego języka.

Główne wady

Bliźnięta łatwo się nudzą i ciężko im dokończyć podjęte działanie. Z powodu racjonalistycznego podejścia do życia, ciężko im dogadać się z osobami emocjonalnymi, marzycielami. Lekko przechodzą z jednej relacji w drugą, bez większego zaangażowania emocjonalnego.

Kobieta

Typ chłodnej intelektualistki z otwartym umysłem i wieczną ciekawością świata.

Mężczyzna

Uroczy flirciarz, który często skacze z kwiatka na kwiatek. Inteligentny, sprytny i zabawny wieczny chłopiec.

Przyjazne znaki

Baran, Lew, Waga, Wodnik