• Żywioł: ogień
  • Kolor: czerwony
  • Ciało: głowa

Znak zodiaku: BARAN

(21.03 - 19.04)

Cechy charakteru

Baran to pierwszy znak zodiaku, dlatego też osoby urodzone między 21 marca, a 19 kwietnia muszą zawsze wieść prym w towarzystwie. Barany są otwarte, szczere, wręcz bezpretensjonalne, nie lubią owijać w bawełnę – i tego samego oczekują od innych. Nie potrafią planować, ani myśleć dalekosiężnie - interesuje je tylko to, co tu i teraz. Barany to ludzie prostolinijni, cenią minimalizm. Kierują się pierwszym impulsem, często także polegają na intuicji. Barany dzięki swojej naiwności przypominają duże dzieci. Lubią zaczynać nowe rzeczy, jednak stale mają problem z doprowadzeniem ich do końca. Muszą cały czas działać i nie potrafią dłużej usiedzieć spokojnie na jednym miejscu.

Główne zalety

Barany posiadają, niezbędną do osiągnięcia sukcesu, siłę przebicia, są spontaniczne, bezpośrednie, pełne polotu i dynamiczne. Dzięki temu potrafią działać bez zawahania i nie obawiają się kompromitacji. Z natury są otwarte na nowości, dlatego chętnie angażują się w kolejne inicjatywy. Nie przeżywają długo niepowodzeń i nie zniechęcają się nimi, tylko szybko dochodzą do siebie i dalej idą naprzód.

Główne wady

Barany bywają wybuchowe, lekkomyślne, nieostrożne, nieodpowiedzialne. Przez brak taktu i delikatności w wypowiadaniu swoich opinii potrafią dotkliwie krzywdzić nawet najbliższych.

Kobieta

Reprezentuje typ amazonki, wojowniczki, emancypantki. W związkach damsko-męskich to ona zwykle nosi spodnie. Lubi przejmować inicjatywę.

Mężczyzna

To prawdziwy samiec alfa, który musi być liderem stada. Lubi mieć władzę i zawsze kontrolować sytuację. Typ wojownika, pioniera, przywódcy.

Przyjazne znaki

Bliźnięta, Lew, Strzelec, Wodnik